tania przesyłka paletowa

Gdzie najtaniej wysłać paletę?

Jeśli poszukujesz najtańszej opcji transportu paletowego dla swojego biznesu musisz brać pod uwagę kilka kwestii takich jak:
-Typ palety (euro, niestandard, półpaleta)
-Waga palety
-Odległość
Na cenę przesyłki paletowej będą również miały oczywiście usługi dodatkowe takie jak pobranie, doręczenie do określonej godziny czy doręczenie w sobotę. Jednak typ palety, waga oraz odległość w głównym stopniu decydują o cenie.
Każdy kurier paletowy ma swoje indywidualne sposoby wyceny a to oznacza, że jeśli np. zamierzamy wysyłać palety euro to może się okazać, że w przypadku lekkich palet lepszym rozwiązaniem będzie UPS a w przypadku ciężkich DHL czy DPD. Palety niestandardowe wyślemy tylko DHL i DPD i musimy liczyć się z dużą dopłatą. UPS palet niestandardowych nie zabiera.

Tego typu przykładów można podawać wiele, więc jeśli chcesz dobrać najtańszą opcję dostosowaną do Twoich potrzeb po prostu wypełij poniższy formularz a my zrobimy to dla Ciebie za darmo.

Współpracujemy z wieloma przewoźnikami więc u nas łatwo i tanio nadasz przesyłki paletowe o różnych wagach i wymiarach. Dysponujemy własną flotą pojazdów więc zrealizujemy również transport bezpaletowy.

  Jak przygotować paletę do wysyłki kurierskiej

  Przygotowanie palety do wysyłki kurierskiej to ważny etap, który ma wpływ na bezpieczeństwo towaru oraz na koszty i czas dostawy. Oto kilka wskazówek, jak właściwie przygotować paletę do wysyłki kurierskiej:

  • Wybór odpowiedniej palety – ważne, aby wybrać paletę odpowiednią do rodzaju towaru oraz wymagań kuriera. Paleta powinna być stabilna i wytrzymała, a jej wymiary powinny odpowiadać wymaganiom kuriera. Najpopularniejszy typ palety to paleta EURO czyli(120×80)cm
  • Zapakuj towar – towar należy zapakować w sposób odpowiedni do jego rodzaju. W przypadku łamliwych lub delikatnych przedmiotów warto zastosować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak folia bąbelkowa lub styropian.
  • Umieść towary na palecie. Upewnij się, że towary są ułożone równomiernie i stabilnie. W przypadku ciężkich przedmiotów warto umieścić je na środku palety, aby zrównoważyć ciężar.
  • Owiń paletę kilka razy folią stretch, aby towary pozostały stabilne i bezpieczne podczas transportu.
  • Oznacz paletę. Na paletę należy umieścić etykietę z adresem odbiorcy
  • Przygotuj dokumenty przewozowe. Przed wysyłką należy przygotować dokumenty przewozowe, takie jak list przewozowy czy fakturę. Upewnij się, że wszystkie dokumenty są poprawnie wypełnione i załączone do przesyłki.

  Termin doręczenia palet kurierskich – jak to wygląda?

  Kiedy zdecydujemy się na wysłanie palety kurierskiej, z pewnością zależy nam na tym, aby dotarła ona do odbiorcy jak najszybciej i w nienaruszonym stanie. Jednak terminy doręczenia palet różnią się od tych, które obowiązują w przypadku standardowych paczek.

  Zazwyczaj, transport palety między większymi miastami zajmuje 1 dzień roboczy, ale należy pamiętać, że dostawa w ciągu 2 dni roboczych jest standardem. Dlaczego tak jest? Transport palet wymaga specjalnych warunków – większego pojazdu, a czasem nawet wykorzystania windy lub wózka widłowego. Wszystko to sprawia, że transport jest bardziej skomplikowany i wymaga większego nakładu pracy.

  Gwarantowany termin dostawy palety

  Jeśli zależy nam na jeszcze większej pewności, że paleta dotrze na czas, warto skorzystać z gwarantowanego terminu dostawy. W takim przypadku mamy pewność, że nasza przesyłka dotrze na miejsce w wyznaczonym przez nas terminie. Warto jednak pamiętać, że terminy te są zwykle droższe od standardowych, więc należy odpowiednio przemyśleć, czy są nam one potrzebne.

  Tani kurier paletowy miejski

  Co w przypadku gdy wysyłasz palety i zarówno adres nadania i odbioru znajduje się w granicach tego samego województwa? W takim przypadku warto skorzystać z usług Mail Boxes Etc., która dzięki współpracy z UPS może zaoferować bardzo korzystny cennik paletowy na tego typu wysyłki. Paleta oczywiście będzie odebrana z wyznaczonego miejsca nadania w ustalonym uprzednio terminie. Usługa jest przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.

  Tanie nadawanie palet z platformą wysyłkową MBE Online

  W przypadku gdy jesteś przedsiębiorcą i regularnie potrzebujesz korzystać z różnego rodzaju usług transportowych to dobrze trafiłeś. MBE Online to darmowy portal online do tworzenia przesyłek i generowania listów przewozowych. W jednym miejscu uzyskasz dostęp do wielu przewoźników z wcześniej ustalonymi cenami, zamówisz kuriera oraz uzyskasz pełną kontrolę nad swoimi przesyłkami. Możesz również w łatwy sposób importować dane o zamówieniach. Portal jest dostępny zarówno na komputery jak i dla urządzeń mobilnych.

  MBE OnLine
  Tanie przesyłki paletowe krajowe do 1000kg

  You May Also Like

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *